Zwiedzanie stolicy

W dniu 12 grudnia 2012 r. Odbyła się wycieczka do Warszawy. Pojechały na nią wszystkie dzieci w wieku szkolnym wraz z pięcioma opiekunami.

 Podczas wycieczki podopieczni zwiedzili Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie mogli osobiście sprawdzić działanie i przeprowadzić eksperymenty na licznych eksponatach z dziedziny techniki, nauki i kultury światowej.

Dużym zainteresowaniem wychowanków cieszył się Stadion Narodowy, który był kolejnym punktem planu wycieczki. Dzieci były pod wrażeniem wielkości i nowoczesności tego obiektu. Zwiedzając stadion mogły zobaczyć nie tylko płytę boiska i trybuny lecz także poznać trasę i pomieszczenia, którymi poruszają się piłkarze oraz fani piłki nożnej. Szczególnie podekscytowani byli chłopcy wczuwając się w piłkarzy podczas zwiedzania strefy zawodniczej czy szatni. Każdy mógł także poczuć się wyjątkowo zasiadając na moment w loży VIP. Chociaż mróz mocno dawał się tego dnia we znaki oczarowani blaskiem świątecznych dekoracji i iluminacji świetlnych wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście.

Ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie lotniska Chopina w Warszawie. Nasi podopieczni po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć terminale odlotów i przylotów, stanowiska odprawy biletowo – bagażowej i samoloty na płycie lotniska.

 

autor tekstu: Gosia P.

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.