Jesienne safari

W niedzielę 9 października nasi wychowankowie dzięki hojności naszych sponsorów wzięli udział w wycieczce do „Zoo safari” w Borysewie koło Łodzi.

Dzień wyborów dla wychowanków „Przystani” okazał się być dniem pełnym niezapomnianych wrażeń. Od godziny 8.00 gdy to oddaliśmy część naszej placówki wyborcom (w budynku w tym czasie mieścił się lokal wyborczy), aż do późnych godzin wieczornych (22.00) dwudziestu dwóch wychowanków wraz z czworgiem opiekunów (wychowawców) cieszyło się urokami zaplanowanej wycieczki.

Gdy dotarliśmy na miejsce otworzył się przed nami park safari, w którym mieściły się zagrody z niezwykłymi zwierzętami z pięciu kontynentów. Wśród nich m.in. tygrys bengalski, biały lew, wielbłądy, małpy, foka, kangury, antylopy, tapir i mnóstwo innych. Kontakt z egzotycznymi zwierzętami, które w większości można było pogłaskać a nawet nakarmić sprawił wszystkim wycieczkowiczom niesamowitą radość i frajdę. Młodsi wychowankowie odbyli nawet przejażdżkę na grzbiecie łagodnego kucyka szetlandzkiego. Po około trzygodzinnym zwiedzaniu wypełnionym licznymi atrakcjami i obiedzie dzieci znalazły jeszcze dość siły i energii na szaleństwa na „figlarni” – placu zabaw z mnóstwem atrakcji dla dzieci w różnym wieku.

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.