targi zbrojeniowe

W sobotę 9 września nasi chłopcy mieli okazję poczuć przedsmak służby wojskowej oraz poznać wyposażenie naszej armii. Tego dnia męska część mieszkańców placówki pod opieką cioci Małgosi i kierowcy wujka Adama pojechała na dni otwarte Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2017 na Targi Kielce. Takiej wystawy czołgów, armat, pojazdów, broni i sprzętu wojskowego nigdy dotąd nie widzieliśmy! Chłopcy nie tylko podziwiali, ale i bez przeszkód buszowali po najnowocześniejszych wozach bojowych polskiej armii. Największy ich zachwyt wzbudził czołg Leopard 2 w wersji A5, z którym szczegółowo zapoznawał zgromadzonych -żołnierz z I Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki. Chłopcy z dużym zaciekawieniem zgłębiali tajemnice 59 tonowego kolosa. Na placu przed halą targową ciekawe pokazy prezentowała Liga Obrony Kraju. Mogliśmy zobaczyć tam m.in. inscenizację akcji odbijania zakładników a także pokaz tresury psów policyjnych oraz pokaz walki wręcz i samoobrony.

Najwięcej emocji wśród naszych wychowanków wzbudziły zawody strzeleckie i strzelanie rekreacyjne. Dzięki uprzejmości Świętokrzyskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju chłopcy mogli indywidualnie wykazać się swoją sprawnością i precyzją w strzelaniu z broni do tarczy, którą następnie każdy otrzymał na pamiątkę, by móc szczycić się swoim wynikiem.

Równie dużym zainteresowaniem wśród naszych podopiecznych cieszyły się symulatory, dzięki którym chłopcy mogli poczuć się jak prawdziwi żołnierze na polu walki.

Po czynnym i intensywnym zwiedzaniu atrakcji uczestnicy wycieczki z ogromnym smakiem i apetytem zjedli żołnierską grochówkę. Zmęczeni, najedzeni, zadowoleni i pełni wspomnień wróciliśmy do placówki

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.