Prawdziwa historia: Ninja i znikające jedzenie

Pewnego dnia po prostu  znikąd pojawił się u nas niespodziewany gość. Był mały, cały czarny, szybki jak cień i nieprzewidywalny jak małe dziecko w supermarkecie. Obserwując jego ekwilibrystyczne sztuczki, cyrkowe wręcz popisy, skradania, skoki i inne ewolucje a także jego nieoczekiwane pojawianie się na naszym terenie można było wysnuć jeden tylko wniosek – obok nas zamieszkał NINJA! Tak własnie go nazwaliśmy. Nowy przyjaciel towarzyszył nam prawie codziennie. Mniej  więcej w tym samym czasie z lodówek zaczęły znikać różne produkty, które w równie zagadkowy sposób pojawiały się czasem na podwórku wokół naszego budynku.
Pewnego niedzielnego popołudnia podszedł do mnie sześcioletni Kamilek i zapytał czy może wyjść na chwilę na schody przed dom. Uzyskawszy zgodę pognał co sił lecz po niedługiej chwili wrócił pokręcił się w kuchni po czym znów wybiegł rzucając  „jeszcze na chwilę…”. Sytuacja ta wydała mi się trochę podejrzana: za każdym razem gdy Kamilek powtarzał serię zachowań towarzyszył temu odgłos otwieranej i zamykanej lodówki. Gorączkowy pośpiech i niespodziewany apetyt Kamilka, który niespełna godzinę wcześniej zjadł obiad, wydawał się coraz bardziej zagadkowy. Poszedłem za nim sprawdzić, co się dzieje przed domem i na schodach zobaczyłem Kamila, naszego Ninję i porozrzucane wokół nich kawałki wędliny, sera i innych produktów. Jak już się pewnie domyśliliście, Ninja nie był tajemniczym, zamaskowanym wojownikiem ze wschodu a jedynie małym ruchliwym, czarnym kotkiem, odwiedzającym nasze podwórko. Kamilek mimo tak bogato zastawionych jedzeniem schodów, wyglądających jak biesiadne stoły chciał pobiec po kolejną porcje jedzenia dla czworonożnego, puchatego przyjaciela.

Kamil & Ninja Kiedy próbowałem wyjaśnić, że jest to zbędne, gdyż maluch nie da rady zjeść choćby połowy z tego co już mu przyniósł, chłopiec stanowczo odparł:

– Ale on jest bardzo głodny
– Chyba nie, bo nawet nie zjada tego, co tu leży – wyjaśniłem
– Nie! On jest jeszcze głodny
Gdy spytałem Kamilka skąd wie, że kotek jest jeszcze głodny odparł:
– Bo mu cały czas głośno burczy w brzuchu.
– Yyy… Kamilku, on mruczy  :)
Tak oto, po wyjaśnieniu Kamilkowi i innym dzieciom niektórych zachowań i odgłosów typowych dla kota, a także zasad karmienia go, ocalone zostały zapasy jedzenia w naszej lodówce.

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.